Powiatowe Centrum Rehabilitacji i Terapii Zajęciowej w Czarnem

Fizykoterapia

Dział fizykoterapii składa się z trzech gabinetów podzielonych na poszczególne stanowiska, w których znajdują się sprzęt do magnetoterapii – terapia pulsującym polem magnetycznym znajduje zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju schorzeń neurologicznych, ortopedycznych w zaburzeniach układu krążenia.

Sprzęt:

- aparatura do elektroterapii, m.in. Diatronic, Combi 410, Pulsatronik ST4M, Pulsatronik - stymulator porażeń wiotkich i spastycznych, Interdynamik, prądy generowane przez te urządzenia stosujemy z dużym powodzeniem terapeutycznym w zespołach bólowych kręgosłupa, zwyrodnieniach stawów, w zespołach naczyniowych.

- aparaty do sonoterapii (ultradźwięki) - zalecane są w stanach pourazowych kręgosłupa, stawów kończyn górnych i dolnych, mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne. W połączeniu z żelem przeciwbólowym mogą być stosowane jako zabiegi przeciwbólowe o zwiększonym nasileniu.

- aparat InVacMed służący do terapii podciśnieniowej - wspomaga leczenie obrzęków kończyn spowodowanych urazami zmniejsza bolesność w stanach pourazowych.

- lampy terapeutyczne Sollux typu Lumina, lampy Bioptron - zalecone są szczególnie w przewlekłych stanach zapalnych stawów, bólach mięśniowych, zapaleniu zatok.

- lampy UV stosowane w dermatologii - leczenie schorzeń skórnych takich jak: łuszczyca, bielactwo, grzybica, opryszczka.